No Comments

Kõik beebi dušš, 2. trükk, Adams Media, 2008.

Kõik beebi dušš, 2. trükk, Adams Media, 2008.

Tavaline kiik koosneb polsterdatud istmest, mis ripub raami küljes. Mõni väljamõeldud mudel on varustatud muusika, mänguasjade või tuledega. Hälli kiiged on kallimad, kuid mõned beebid eelistavad küljelt-küljele kiikumist liigutamist eest-taha pöörlemise asemel. Reisikiiged on kompaktsemad ja hõlpsasti kokku pandavad, nii et saate oma lapse rahulikuna hoida puhkusel või vanavanemate majja ekskursioonidel. Kiige ostes veenduge, et see oleks vastupidav ja hästi valmistatud. Pöörake tähelepanu lahtistele hingedele või teravatele servadele, mis võivad lapse pisikesed sõrmed kinni püüda või neid lõigata. Iste peaks olema täielikult kaldu, et mahutada teie vastsündinu veel kõikuv kael. Proovige poes kiiget. Veenduge, et mootor on vaikne, nii et nii teie laps-kui ka teie-saaksite väga vajaliku puhkuse. Otsige ka kiiget, millel on rohkem kui üks kiirus. Mõnele beebile meeldib rokkida. Teised lapsed eelistavad aeglaseid, õrnaid liigutusi. Kiige ostmise üle otsustades kontrollige kindlasti kaalunõudeid või piiranguid. Kui kaalutud kiike kasutatakse, siis veenduge, et seda pole tagasi kutsutud. WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Renee A. Alli, MD, 15. märts 2020

Allikad

ALLIKAD:MacLean, Heather. Baby Gizmo ostujuhend, Thomas Nelson, Inc., 2008.

Murkoff, Heidi. Mida oodata esimesel aastal, Kirjastus Workman, 2008.

Kõige ebamugavam beebidušš, mida Tina Haller mäletab, oli lapseootel ema ema.

"Oli ilmne, et tulevane ema ei tahtnud beebiduši mänge mängida ja ta ütles pidevalt: “Ma ütlesin emale, et ma ei taha seda.”" ütleb Haller, ema Nevada linnas Californias. "See oli halb vorm. See pani kõik seal mitte lõbutsema, sest tal polnud lõbus."

Beebidušid on kohustuslike äraarvamismängude, siniste või roosade õhupallide ja ainult naistele mõeldud külaliste nimekirjade päevast kaugele jõudnud. Vastavalt Kõik beebiraamat, poolt Sabrina Hill ja Joni Russell, tänased pidustused ulatuvad "Ameerika iidol"-teemalised üritused Superile "Bawl" Pühapäeval dušid kontorisse "sülearvuti" peod (kus, ütleb Hill, "igaühel on kohvis uhked maitsed ja krõpsud 5 dollarit kingituseks").

Kas kõigi uute võimaluste puhul, mis sobivad erinevatele maitsele, eelarvetele ja elustiilidele, kas lapseootel ema võib eeldada, et ta saab oma duši all sõna sekka öelda? Ja kas on võimalik kuidagi perenaisele teada anda, mida soovite, ilma et oleksite ebaviisakas või oma cardiline kust osta tundeid kahjustamata?

Beebiduši etikett: kas on õige küsida, mida soovite?

Mitte kõik ei nõustu sellega, et tulevane ema või lapsevanemad peaksid oma beebidušist oma arvamust rääkima. Mõned eksperdid ja emad tunnevad, et see on OK, kui peremees või perenaine küsib, mida soovite; teised arvavad, et teilt ei tohiks isegi küsida.

"See on kohatu," ütleb Hill, kes juhib koos Russelliga ka Californias ürituste planeerimise teenust. "Seda kõike peaks juhtima peremees või perenaine."

"Meie arvates on dušš kingitus," lisab Russell. "Sellest on saanud raha kogumise võimalus, kus emad arvavad, et neil on õigus seda teatud viisil saada. Beebiduši tegelik eesmärk on aga kogukonna loomine."

Amanda McKinley, toimetaja ja blogija Rasedus ja vastsündinud, ei nõustu. "Kindlasti on hea oodata soovitud dušši," ta ütleb. "Enamikul naistel on ainult üks tõeliselt suur beebidušš. Loomulikult ei taha te perenaisele nii agressiivseks või tänamatuks osutuda, kuid kui see läheb suunas, mis muudab teid ebamugavaks või õnnetuks, on parem rääkida."

Jätkub

Kuigi eksperdid ei nõustu, loodavad paljud tulevased emad vaid parimat-ja ajavad piinlikke hetki läbi.

"Kõige kohutavam asi, mida ma oma esimese lapse duši all mäletan, oli see, et üks naine tõi oma lapse ja nad kõik panid mind seda hoidma," meenutab Naistepäev "Emausk" kolumnist Paula Spencer, nüüd juba staažikas nelja lapse ema. "Olin nördinud. See on peaaegu selline, et teid hinnatakse vanemaks ja te pole isegi last näinud."

Kuid Spencer ja teised emad nõustuvad, et tänapäeval ei pea tulevased emad tingimata lihtsalt naeratama ja seda taluma. Esiteks on mõned beebidušši planeerimise valdkonnad, kus traditsiooniliselt konsulteeritakse lapseootel emaga. Teistes valdkondades on peeneid ja viisakaid viise, kuidas oma soove teada anda.

Beebiduši planeerimine: tulevase ema kaasamine

Peaaegu kõik nõustuvad, et tulevased emad on üldiselt seotud vähemalt kolme teemaga.

• Lapsevanni kuupäev.

Perenaine palub lapseootel emal peaaegu alati lapsele dušši jaoks sobivaid kuupäevi valida. Tagamaks, et te ei hakka varakult sünnitama ja pidu maha jätma, pakkuge kuupäevi viis kuni kaheksa nädalat enne lapse sündi. "Beebidušši tuleks pidada siis, kui ema on piisavalt rase, et välja näha rase, kuid piisavalt mugav, et seda nautida," ütleb Hill.

• beebidušši külaliste nimekiri

Külaliste osas on hea rusikareegel: saate öelda WHO tahaksite kutsuda, kuid perenaine otsustab kui palju inimesi, keda kutsuda – sõltuvalt toimumiskohast, eelarvest ja sellest, kui suur pidu tal on mugav korraldada.

Kui teie perenaine küsib teilt külaliste nimekirja, küsige temalt, kui palju inimesi ta sooviks saada, ja ärge suruge juurde. Mis siis, kui ta plaanib midagi suurt? Mõnele naisele või paarile meeldivad suured beebidušid, kus osalevad pered ja lapsed, samas kui teised arvavad, et see võib tulevase ema fookuse ära võtta. Kui soovite oma väiksest küljest oma, siis on aeg küsida midagi intiimsemat.

Jätkub

"Ümbritsege end inimestega, kes teile meeldivad ja tahavad laste elust osa saada," ütleb McKinley. "See võib olla sama intiimne kui kolme parima sõbraga koosviibimine, kui seda soovite."

See on ka võimalus otsustada, kas soovite ühel üritusel segada inimesi erinevatest eluvaldkondadest (näiteks pere, sõbrad ja töökaaslased). Kui mõned naised tunnevad end üksteist tundvate inimeste rühmas mugavamalt, siis teised ütlevad, et segunemist soodustavad mängud või muud tegevused võivad igas rühmas jää murda.

• Beebi kingituse registreerimine.

Kuigi sa ei peaks oodata kõik, kes soovivad osta neid esemeid, mille jaoks registreerute, soovitud beebikinkide registreerimine on üks viis oma maitse ja vajaduste edastamiseks neile, kes soovivad neid tunda või kes ei pruugi teid hästi tunda. Enamik perenaisi lisab selle teabe beebidušikutsetele.

"Enne lapse sündi ei ostnud ma kunagi kingiregistrit, kuid nüüd ostan alati," ütleb Washingtoni ema Meghan Crimmins. "Lapse saamine on kallis ettevõtmine ja on väga kasulik saada vajalikke praktilisi asju."

Väikelapse ja beebi ema San Franciscos Karen Zuercher ütleb, et beebivarustuse registreerimine on esmakordselt vanemate jaoks eriti nutikas. "Registreerumisel on hea mõte võtta kaasa sõber, kellel on laps," soovitab ta. "Tagastamist peate tegema vähem. Pärast pulmi on teil rohkem aega kingituste tagastamiseks, kuid te ei soovi seda uue lapsega teha."

Beebiduši etikett: viisid öelda, mida soovite

Õnneks korraldavad paljud kaasaegsed beebidušid tulevaste ema või vanemate lähedased sõbrad, mis tavaliselt hõlbustab esmapilgul (või vihjete andmist) mis tahes probleemide osas, mille suhtes teil on tugevaid tundeid. Ka lähedased sõbrad tunnevad teie maitset üsna hästi.

Aga mis siis, kui teie perenaine plaanib traditsioonilist roosa-valge tüdrukute dušši ja te vihkate roosat? Mis siis, kui tal on süda mängudele, mis hõlmavad šokolaadipuderit mähkmes, kuid mõte sellest pöörab kõhu?

Jätkub

Siin on neli näpunäidet, mida oma tunnete avaldamisel silmas pidada.

• Tooge see alguses esile. Teil võib tekkida kiusatus see edasi lükata ja vaadata, mida perenaine silmas peab, kuid parim aeg rääkida on enne seda, kui ta on teinud palju plaane või pannud raha duššikaupade peale. "Ära oota, kuni ta on juba internetist beebimängu tellinud," ütleb Tina Haller. "Vabastage oma soovid armastusega ja laske see teie käest ära."

• Ole taktitundeline. Praegu ei ole aeg võimu rääkimiseks. Spencer soovitab proovida selliseid fraase nagu: "Kas poleks lõbus, kui…," "Mida ma tõesti vajan, on…," või isegi "Kas sa ei vihanud seda teisel beebivestlusel, kui…?"

• Paluge kellelgi teisel perenaisega rääkida. Mõnes olukorras võib see olla tõhusam ja vähem ebamugav, kui hea sõber või pereliige edastab teie tunded perenaisele.

• Püüa oma soove muul viisil teada saada. "Kui perenaisega rääkides see tõesti ei klõpsa või kui teil on sellest liiga ebamugav rääkida, kaasake ta poodi minnes või näidake talle oma lasteaia jaoks kavandatavaid värve," soovitab McKinley.

Coed Baby dušid ja mängud

Üks beebidušši planeerimise valdkond, mis võib olla tundlik, on meeste kaasamine.

Iidsetel aegadel olid beebipidustustel mõlemad vanemad. Pärast Teist maailmasõda, kui nad USA -s tõesti moes tulid, said isad beebiduššides lühikese aja, nagu ka lapse sünni puhul. Tänapäeval peavad mõned vanemad seda parandama.

"Inimene, kes meile duši alla viskas, küsis, mida me tahame," ütleb Crimmins. "Meie jaoks oli oluline, et see ei oleks traditsiooniline, sest ma polnud ainus, kes lapse sai – ka mu abikaasa Bob. Me tahtsime seda öelda, et sünnitamine oli “meeskonnaüritus”."

Kui meeste väljavaade beebidušil šokeerib eakat tädi, kes soovib teie oma visata, mida peaksite tegema? See võib olla hea aeg kutsuda kohale oma ema või lemmikõetütar, et selgitada talle, et ühisdušid on tänapäeval väga vastuvõetavad. Või küsige poolkootud dušši, kus mehed ja naised kogunevad alguses kokku ja lähevad siis eraldi üritusteks lahku.

Jätkub

Teine kummaliselt vaieldav valdkond on beebidušimängud. Mõned inimesed arvavad, et nad on lõbusad; teised arvavad, et nad on kohutavad. Kuid enamik nõustub, et külaliste kokku viimiseks on vaja mingit tegevust – ja teie perenaine, kes ei pruugi paljusid külalisi tunda, soovib tagada, et kõigil oleks tore.

Mängufoobia tulevase ema õnneks võivad muud tegevused täita sama jäämurdmisfunktsiooni. Haller-kes müüb veebis ja oma poes My Favourite Things käsitsi valmistatud beebidušikutseid ja -kaunistusi-ütleb, et meisterdamine toob külalised kokku, et luua emale kingitusi. Halleri poe taga asuvast käsitööateljeest on saanud populaarne beebidušš, sest perenaised saavad seal ostmise asemel teha ainulaadseid kaunistusi ning külalised saavad luua lasteaiapärgi ja muid meeneid "mis kestavad kauem kui dušš."

Tahvlitega beebiraamatud on teine ​​populaarne ese beebiduššidel. Kohapeal arendamiseks mõeldud digikaameraga saab iga külaline tulevasele emale kujundada spetsiaalse lehe, kasutades peolt saadud fotosid. Kaasav tegevus on püsiv meeldetuletus külaliste toest ja headest soovidest, samuti sündmuse mälestusteraamat.

Ilma kingitusteta, palun: beebidušš rihmaga aegade jaoks

Mis siis, kui soovite, et teie külalised ei tooks kingitusi – või ainult väikseid? Võib -olla on mõned teie külalised kutsutud teile rohkem kui ühele dušile ja te ei soovi nende eelarvet kokku hoida. Võib-olla on see teie teine ​​(või kolmas või neljas) laps ja teil on juba enamik suurema piletiga esemeid. Või äkki soovite rõhutada kogumist, mitte kingitusi.

Soovitage oma perenaisele soovitada ühte neist ideedest.

• "Beebi esimene raamatukogu" dušš. Beebiraamatud on odavad, isiklikud, lõbusad osta ja üldiselt midagi, mida lapsel liiga palju ei saa olla.

• "Parim nõuanne" dušš. Kõigil külalistel palutakse kirjutada välja oma parim nõuanne ja kõik nõuanded pannakse duši all raamatusse kokku.

• "I.O.U." dušš. Võib -olla ei hinda uued emad midagi rohkem kui aja kingitus. Iga külaline pakub teatud teenust: nädal aega ühistransporti, öö lapsehoidu, kohaletoimetatud õhtusöök ja tasuta koristamine.

Jätkub

Beebiduši nautimine: 3 tõestatud näpunäidet

Ükskõik, mis kuju teie beebidušš võtab – ja kas olete planeerimisega seotud või jätate selle kõik perenaise kätte – pole põhjust, miks te ei saaks seda nautida. Siin on kolm näpunäidet, kuidas muuta beebi dušš õnnelikuks pidustuseks.

• Ole avatud meelega.

Eriti esmakordsete emade jaoks võib duši kingituste avamine ja mängude mängimine olla ebamugav. "Kõik vaatavad teid nii ootavalt, kui avate salvrätiku," ütleb Spencer, "ja proovite välja mõelda tänulikkuse õiget väljendust, kuid te ei tea veel, mis on pühkimissoojendaja." Selle asemel, et muretseda ebamugavate hetkede pärast, ütleb ta, et oodake neid ja avage end neile.

• Ära higista detaile.

"Mõelge, mis on teie jaoks oluline, ja laske väikestest asjadest lahti," ütleb Crimmins. Kui proovite kaunistusi ja soove mikromajandada, kulute nii ise kui ka perenaine. "Pingestatud planeerija võrdub stressis peoga," ütleb Russell.

• Võtke erakond vastu oma tingimustel.

Kui leiate end beebitoas tähelepanu keskpunktis, mida te ei mõelnud, lõdvestuge ja nautige seda sellisena, nagu see on – ning selle mõtte ja vaeva pärast. "Iga vabandus istuda ja lasta inimestel (või teie lapsele) kingitusi teha on lõbus," ütleb Spencer. "See on ka hea vanemaproov, et õppida, et kõike ei saa kontrollida."

WebMD funktsioon Arvustanud Brunilda Nazario, MD, 26. märts 2009

Allikad

ALLIKAD:

Hill, S. ja Russell, J. Kõik beebi dušš, 2. trükk, Adams Media, 2008.

Tina Haller, Nevada City, Kalifornia

Sabrina Hill, Saratoga, Kalifornia.

Joni Russell, Saratoga, California

Amanda McKinley, toimetaja ja blogija, Rasedus ja vastsündinud.

Paula Spencer, kolumnist, Naistepäev.

Meghan Crimmins, Washington, D.C.

Karen Zuercher, San Francisco.

© 2009 WebMD, LLC. Kõik õigused kaitstud.

Teie kingad on jalast. Teie lemmik -CD mängib – valjult. Liiga tuttav kaart on armatuurlaual laiali. Ja nädala väärtuses riideid (ärge unustage ujumisriideid) lükatakse kohvrisse, mis on kuhugi padja vahele, ilma milleta ei saa magada, ja raamatu vahele, mille lugemiseks pole aega. See on tuttav vaatepilt suvisel maanteereisil. Kuid tõde on see, et me veedame palju aega oma autodes (isegi kui me ei puhka) – ja mugavuse või vajaduse tõttu – kui me sõidame, siis me sööme.

Ligi miljoni restorani asukohaga kogu riigis pole üllatav, et peaaegu igal pool, kuhu pöördute, satute niikuinii enamikus Ameerika linnades näost näkku kiirtoidu- või lauateenindusketiga. See võib tegelikult olla teretulnud sait, kui külastate ärireisidel või puhkusel kummalist uut linna, sest teile tuttav restorani patroneerimine pakub teatud mugavust. Mõelge sellele: see on siis, kui me oleme "teel" et loodame kõige rohkem restoranidele ja kiirtoidule. Kuidas me siis ellu jääme?

5 tervisliku toitumise käsku söömisele ja autojuhtimisele

1: Ära söö igavusest

Kui veedate päeva jooksul tõepoolest palju aega oma autos, siis pole tõenäoline, et te pole ka sel päeval füüsiliselt aktiivne. See tähendab, et kui te ei põle tavapärasel ajal palju kaloreid, peate võib -olla tarbima vähem kütuse kaloreid.