No Comments

David je upřímný ohledně svých bojů i toho, jak se vyrovnává

David je upřímný ohledně svých bojů i toho, jak se vyrovnává

V tuto chvíli si můžete vybrat nový plán Medicare Advantage, přejít z původního Medicare na plán Medicare Advantage a naopak.

Pokud jste již zapsáni do plánu Medicare Advantage, můžete plány změnit nebo zrušit registraci během otevřeného období registrace Medicare Advantage, které každoročně trvá od 1. ledna do 31. března. Pokud ztratíte pokrytí nebo se přestěhujete mimo oblast služeb svého plánu, můžete se také zaregistrovat do části C během období zvláštního zápisu.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v Medicare

Přezkoumání doplňkových plánů Humana Medicare

Humana je předním poskytovatelem plánů doplňků Medicare. V této příručce se dozvíte více o výhodách a nevýhodách možností pokrytí společnosti.

Od Sheily Olsonová 5. listopadu 2020

Recenze Blue Cross Blue Shield Medicare

Blue Cross Blue Shield je jedním z pěti nejlepších poskytovatelů zdravotního pojištění ve Spojených státech, přičemž plány Medicare Supplement jsou k dispozici ve většině států. . .

Od Shannon Cuthrell 1. listopadu 2020

Recenze doplňku Aetna Medicare

Odborný přehled společnosti Aetna, jednoho z nejlepších poskytovatelů zdravotního pojištění ve Spojených státech, s mnoha plány doplňků Medicare, které jsou k dispozici ve více než. . .

Od Shannon Cuthrell 1. listopadu 2020

Recenze Blue Cross Blue Shield Medicare Advantage

Tato příručka se zabývá výhodami a nevýhodami nabídek Medicare Advantage společnosti BCBS, typů dostupných plánů, průměrných nákladů, informací o registraci a dalších. . .

Od Shannon Cuthrell 29. října 2020

Recenze AARP 2020: Kolik stojí plány doplňků AARP Medicare?

AARP nabízí plány doplňků Medicare prostřednictvím UnitedHealthcare. Zjistěte více o tom, co tyto plány mohou nabídnout a zda nejlépe vyhovují vašim potřebám zdravotní péče. . .

Od Andrea Bonner, 21. října 2020

Kontrola doplňkových plánů Cigna Medicare

Plány doplňků Cigna Medicare jsou spolehlivou volbou, pokud potřebujete pokrytí. Zjistěte, co tyto plány nabízejí, a pokud ano, dozvíte se o očekávaných nákladech. . .

Od Sheily Olson 21. října 2020

Recenze doplňku Transamerica Medicare

Jste ochotni využít šanci na Transamericu, relativního nováčka v podnikání s doplňkem Medicare? Zjistěte, jaké výhody a náklady. . .

Od Andrea Bonner, 20. října 2020

Recenze Kaiser Medicare Advantage

Pokud hledáte cenově dostupný, výhodný plán Medicare vše v jednom, Kaiser by mohl být vaší nejlepší sázkou. Přečtěte si více o svých možnostech Kaiseru zde.

Od Andrea Bonner, 20. října 2020

Recenze Aetna Medicare Advantage

Plány Aetna HMO a PPO Medicare Advantage získávají https://harmoniqhealth.com vysoké známky, ale jsou pro vás to pravé? Tato recenze vám pomůže vybrat nejlepší plán pro vaše potřeby. . .

Od Andrea Bonner, 20. října 2020

Recenze doplňku State Farm Medicare

Otevřená registrace je téměř tady! Pokud plánujete koupit doplněk Medicare, přečtěte si nejprve tuto recenzi State Farm, abyste zjistili klady a zápory a podívejte se na ukázku. . .

Od Andrea Bonner 20. října 2020 Zobrazit vše

Kampaň rozlišuje traumatické poranění mozku (zelené) a všechny ostatní typy (modré). iStock

Každý rok 2,5 milionu lidí zažije traumatické poranění mozku, přičemž přibližně 80 000 z těchto lidí se stane trvale zdravotně postiženými, uvádí Brain Trauma Foundation (BTF). (1)

Poranění mozku může změnit to, jak někdo jedná a myslí. To je obrovská úprava pro člověka a jeho blízké, a proto je důležité informovat o těchto zraněních. (2)

Březen je měsícem povědomí o poranění mozku, což je měsíční kampaň vedená Americkou asociací pro poranění mozku. Cílem letošní kampaně „Změňte svou mysl“ není pouze posílení postavení osob postižených poraněním mozku. (3) Kampaň také doufá, že odstraní stigma obklopující poranění mozku.

Podobně jako v jiných měsících zvyšování povědomí má kampaň vyhrazené barvy: zelená pro traumatická poranění mozku a modrá pro všechna poranění mozku. (4)

Den povědomí o poranění mozku

Pracovní skupina Kongresu pro poranění mozku odcestuje na Capitol Hill 4. března, což je Den povědomí o poranění mozku. Tam uspořádají několik akcí. To zahrnuje veletrh informovanosti o poranění mozku, briefing o tom, jak zlepšit funkci mozku po zranění, a recepci. (5)

Tento den se koná každý rok. Chcete -li se zúčastnit, pošlete e -mail nebo napište svému zákonodárci a vyzvěte je, aby se akce zúčastnili. Můžete také požádat své zástupce, aby naplánovali celostátní akce ke zvýšení informovanosti veřejnosti na Den povědomí o poranění mozku.

Roční komunita chodí a běží na měsíc povědomí o úrazech mozku

Několik států a měst v celé zemi bude v březnu hostit komunitní procházky a běhy o poranění mozku. Mezi komunitní akce ve Spojených státech patří:

Survive Headstrong Průlom pro mozkové nádory Informovanost o poranění mozku 5K běh a 1 mílová rodinná procházka

Přežijte svéhlavě

Tato procházka vedená nadací San Diego Brain Injury Foundation se má uskutečnit 21. března 2020. Účelem této procházky je zvýšit informovanost veřejnosti o a zlepšit životy lidí žijících s poraněním mozku. (6)

Průlom pro mozkové nádory

Tento běh/procházka se bude konat 21. března 2020 v zálivu Tampa. Je organizována Americkou asociací nádorových mozků, která získala více než 500 000 dolarů na granty na výzkum. (7)

Kromě pravidelných běhů a procházek organizace uspořádají v roce 2020 svůj první Kids Fun Run pro děti ve věku od 2 do 10 let. Prostředky získané z tohoto běhu půjdou na výzkum dětského nádoru na mozku. (7)

Povědomí o poranění mozku 5K běh a 1 mílová rodinná procházka

Tato akce na 5 mil a 1 míli se bude konat 22. března 2020 v Columbusu v Ohiu pořádáním Buckeyes Raising Awareness in Neuroscience. Běh získává finanční prostředky na výzkum, vzdělávání a péči o pacienty. Výtěžek poputuje do Wexner Medical Center na Ohio State University pro léčbu poranění mozku. (8)

Spolu s těmito procházkami a běhy, které se konají v měsíci březnu, se můžete po celý rok účastnit dalších akcí poranění mozku. Například:

Going the Distance for Brain Injury Memorial Day Run Run, Walk, and Roll for Brain Injury 2020 Walk for Thought 2020

Konference a setkání o poranění mozku

Účast na konferenci nebo setkání o poranění mozku je skvělý způsob, jak se dozvědět o pokroku v léčbě a výzkumu. Zde je několik konferencí, které se budou konat v březnu 2020.

Asociace poranění mozku v Massachusetts: 39. výroční konference o poranění mozku

Konference, která se konala 25. března a 26. března 2020, bude diskutovat o tom, jak poranění mozku ovlivňuje ty, kteří s nimi žijí. Bude zahrnovat workshopy, přednášky a informace o nejnovějším výzkumu. Konference bude mít výstavní plochu poskytující zdroje a informace o možnostech zdravotní péče. (9)

Asociace poranění mozku Marylandu

Asociace pro poranění mozku v Marylandu bude 26. března a 27. března 2020 hostit konferenci „Váš dopad: zviditelnění neviditelného“. Tato konference bude obsahovat hlavní přednášky o traumatickém poranění mozku, zdůrazní, jak ovlivňuje starší jedince, a také způsoby, jak zvládnout po poranění mozku. (10)

Mezi další témata diskuse patří pečovatel, koma, rehabilitace a dokonce i tipy, jak cestovat po poranění mozku. Konference bude mít exponáty a informace o nejnovějších výzkumech a terapiích. (10)

Dobrovolnictví nebo partnerství s místním zdravotním střediskem

Můžete mít pocit, že pro účast na Měsíci povědomí o úrazech mozku můžete udělat jen málo. Ale to nemůže být dál od pravdy. Zapojte se dobrovolnictvím do zdravotního střediska, které pečuje o lidi s poraněním mozku, nebo organizace, která podporuje poranění mozku.

Přihlaste se například jako dobrovolník do programu PALS prostřednictvím služeb pro poranění mozku a spřátelete se s někým, kdo žije s poraněním mozku. Cílem tohoto dobrovolnického programu je pomoci lidem s poraněním mozku znovu získat sociální dovednosti a sociální jistotu. (11)

Můžete také pomoci někomu, kdo žije s poraněním mozku, rozvíjet jeho počítačové dovednosti, nebo mu pomoci s vařením a dalšími každodenními úkoly. Některé organizace, které podporují lidi s poraněním mozku, také potřebují pomoc s administrativní prací a získáváním finančních prostředků. (11)

Mezi organizace s dobrovolnickými příležitostmi patří Brain Injury Association of New York State, Bridges for Brain Injuries, and Brain Injury Peer Visitor.

Jak šířit povědomí o úrazech mozku

Zde je pár tipů, jak zvýšit povědomí a rozšířit povědomí o úrazech mozku letos v březnu.

1. Sdílejte hashtagy na sociálních médiích

Pokud máte účet na sociálních sítích, jako je Facebook nebo Twitter, můžete tweetovat nebo zveřejňovat informace o událostech souvisejících s informováním o poranění mozku. Kromě toho sdílejte tyto hashtagy a začněte konverzovat o poranění mozku: #ChangeYourMind nebo #BrainInjuryAwarenessMonth. (3)

2. Noste modré nebo zelené stuhy

Noste na oblečení modrou nebo zelenou stuhu nebo si pořiďte oblečení na měsíc povědomí o poranění mozku. (4)

3. Změňte rámeček nebo obrázek profilu svého sociálního média

Změňte profil svého profilu na sociálních sítích na takový, který bude spojen s měsícem povědomí o poranění mozku. Nebo pokud znáte někoho, kdo žije s poraněním mozku, změňte svůj profilový obrázek na jeho obrázek na měsíc březen.

4. Buďte političtí

Obhájce osob s poraněním mozku během měsíce března kontaktujte svého státního zástupce. Požádejte je, aby podpořili účty, které lidem s poraněním mozku umožní lepší přístup ke zdravotnickým službám. Můžete například požádat svého zástupce o odstranění limitů na kryté lékařské služby.

Podělte se o svůj příběh a tipy o životě s poraněním mozku

Poranění mozku je traumatizující, ale otevření a sdílení své zkušenosti může být zdrojem povzbuzení a podpory.

Blog traumatického poranění mozku

Blog Traumatic Brain Injury Blog napsal Bob Luce. Vzdělává veřejnost o tom, jak poranění mozku ovlivňuje postižené a jejich blízké. Poskytuje množství užitečných informací týkajících se výzkumu, rehabilitace, terapií a dalších zdrojů.

Davidův blog o traumatickém poranění mozku

Tento blog sleduje Davida, kterému po nehodě na kole zůstalo zranění mozku. Tento blog umožňuje čtenářům dozvědět se o poranění mozku očima a perspektivou někoho, kdo s ním žije každý den. David je upřímný ohledně svých bojů i toho, jak se vyrovnává. Poskytuje také praktické informace o tom, jak zůstat zdravý po poranění mozku a jak se vypořádat s posttraumatickou stresovou poruchou.

Sdílejte svůj vlastní příběh

Možná máte jedinečné tipy a rady pro život s poraněním mozku. Pokud ano, může být váš hlas neocenitelným zdrojem i pro ostatní.

Připojte se ke komunitním fórům a řekněte svůj příběh nebo položte otázky. Kontaktujte organizace, které podporují poranění mozku, a nabídněte, že se stanete hostujícím řečníkem na akci. Můžete dokonce vytvořit sérii videí o svém zotavení a sdílet je na sociálních médiích.

SOUVISEJÍCÍ: 10 nejinspirativnějších účtů Instagram pro ty, kteří přežili poranění mozku

Zapojení do výzkumných studií a klinických studií

Klinické studie jsou studie, které pomáhají vědcům a vědcům vyvíjet nové terapie a léčby stavů. (12) Možná máte nárok na účast v klinickém hodnocení poranění mozku. Zeptejte se svého lékaře na nadcházející zkoušky, abyste zjistili, zda jste ideálním kandidátem.

Chcete -li vyhledat klinická hodnocení poranění mozku, navštivte CenterWatch, ClinicalTrials. vládou nebo národními zdravotními ústavy.

Sdílení zdrojů na pomoc lidem s poraněním mozku

Kromě zvyšování povědomí se můžete zúčastnit měsíce povědomí o poranění mozku sdílením užitečných zdrojů s postiženými. Například:

Stipendia

Terrill ScholarshipBrain Injury Association of Missouri Educational Scholarship

Finanční pomoc a další zdroje

Companions for HeroesCindy Donald Dreams of Recovery FoundationPomoc Hope Hope naživo

Skupiny online podpory

Síť pro obnovu poranění mozku Síť pro poranění mozku Rodinná pečovatelská aliance

SOUVISEJÍCÍ: 5 způsobů, jak skupiny podpory pomáhají přežít TBI

Závěrečné slovo: Jiné způsoby, jak jednat

Měsíc povědomí o poranění mozku se koná pouze jednou za rok, takže se zúčastněte všeho, co je ve vašich silách. Pokud nemáte mnoho volného času, můžete pomoci tím, že přispějete organizaci pro poranění mozku podle vašeho výběru. Váš dar může pomoci podpořit péči o pacienty, výzkum a vzdělávání.

Redakční zdroje a ověřování faktů

Často kladené otázky. Nadace pro traumata mozku. TBI: Získejte fakta. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. 11. března 2019. Březen je měsícem povědomí o úrazech mozku. Americká asociace pro poranění mozku. 14. března 2018. Jakou barvu má stuha povědomí o poranění mozku? Americká asociace pro poranění mozku. Den povědomí o poranění mozku. Americká asociace pro poranění mozku. 4. března 2020. Podpořte nadaci San Diego Brain Injury Foundation. Nadace San Diego Brain Injury Foundation. Průlom pro běh mozkových nádorů Procházka. Americká asociace nádorů mozku. Povědomí o poranění mozku 5K běh a 1 mílová rodinná procházka. Buckeyes zvyšující povědomí o neurovědě. BIA-MA 39. výroční konference o poranění mozku (2020). Asociace poranění mozku Massachusetts. Agenda (2020). Asociace poranění mozku Marylandu. Dobrovolník se službami poranění mozku. Služby poranění mozku. Co jsou klinické studie a studie? Národní institut pro stárnutí. 17. května 2017. Ukázat méně

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v neurologii

Traumatické poranění mozku po letech vázané na zvýšené riziko poruch spánku

U veteránů, kteří utrpěli traumata, se častěji vyvíjela celá řada poruch spánku, včetně nespavosti, spánkové apnoe a nadměrné denní ospalosti. . .

Lisa Rapaportová, 2. dubna 2021

Jak si udržet zdravý mozek: Konverzace se Sanjayem Guptou, MD

Existují jednoduché věci, které můžete udělat, abyste snížili riziko ztráty paměti, vybudovali si odolnost vůči nemocem a „zůstali ostří“. ‘

George Vernadakis 1. února 2021

Méně dětí z USA chodí na pohotovost se zraněním traumatického mozku souvisejícími se sportem

Zdá se, že pokles traumatických poranění mozku (TBI) související s mládežnickým fotbalem a jinými kontaktními sporty je příčinou poklesu případů TBI pozorovaných u … .

Od Lisy Rapaportové, 15. července 2020

Jednoduchý předsezónní test by mohl pomoci uchránit mladé sportovce před úrazy hlavy

Steve Erickson, MD 15. května 2020

„Čichací test“ signalizuje vědomí po poranění mozku, navrhuje studie

Vědci měřili reakci čichání u nereagujících pacientů s vážnými poraněními mozku a zjistili, že lidé s čichem získali zpět vědomí. . .

Od Lisa Rapaport 14. května 2020

Talking TBI: Glosář formálních a neformálních termínů používaných k popisu léčby TBI, profesionálů a dalších

Když vy nebo někdo, koho znáte, utrpí traumatické poranění mozku, váš tým pro obnovu může vyvolat neznámá slova nebo fráze. Zde je průvodce, který vám může pomoci. . .

Od Quinn Phillips 6. dubna 2020

Terapie modrým světlem může pomoci zlepšit náladu lidem s traumatickým poraněním mozku

Alternativní terapie může pomoci obnovit cirkadiánní rytmus člověka pro lepší spánek, což může také pomoci s duševním zdravím.

Od Becky Upham 16. března 2020

Studie uvádí, že u osob s neurologickými poruchami je míra sebevražd vyšší

Riziko sebevraždy je zvláště vysoké u osob s ALS a je také vysoké u pacientů s Huntingtonovou chorobou, MS a epilepsií.